מדריך חברות האשראי בישראל

ביטוח חובה – מתכוונים לקנות רכב לנהג חדש במשפחה? כך תעשו ביטוח בצורה משתלמת

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

ביטוח

 

כל הורה מתמודד עם הסיטואציה הזאת בשלב מסוים של חייו, לא משנה כמה הוא ינסה לדחות, לעכב, להתעלם או להדחיק אותה. הילדים גדלים, מגיעים לגיל 15-16, מתחילים ללמוד נהיגה ויום אחד חוזרים הביתה, שמחים ומאושרים, עם רישיון נהיגה ביד.

זה השלב ממנו הורים רבים חוששים. הם יודעים כמה הכביש יכול להיות מקום מסוכן וברור להם שמעכשיו, נוספו להם עוד חרדות לרשימה. מנגד, זה גם השלב בו הורים רבים מבינים שהילדים שלהם גדלו והופכים עצמאים. כעת כשיש להם רישיון נהיגה, לא יהיו יותר תלויים בהם או באחרים. יוכלו לקחת את הרכב ולנהוג בו לכל מקום שירצו.

הורים רבים בוחרים אפילו לרכוש רכב לילדים שלהם עם קבלת הרישיון, זאת בשביל שלא יצטרכו לנהוג ברכב שלהם. בין אם זה רכב המשמש אותם לצרכי עבודה או לצרכים אחרים. הרכב יאפשר לילד לנהוג בצורה חופשית לכל מקום שירצה, מבלי שיצטרך לחכות שההורים יחזרו או שהרכב לא יהיה בשימוש אחרים.

רכישת רכב לנהג חדש או בכלל, כידוע, מחייבת גם רכישת ביטוחים עבורו, וביניהם ביטוח חובה. ביטוח זה המדינה מחייבת כל בעל רכב לרכוש, על מנת שהוא יוכל לנהוג כחוק. הביטוח נועד לכסות מקרים בהם בעל הרכב או מישהו אחר שנוהג בו, מבצע תאונה וגורם נזק פיזי או נפשי לאנשים אחרים. במקום שהוא יצטרך לשאת בעלויות הטיפול בעצמו, הביטוח הוא זה שמכסה זאת.

איך רוכשים ביטוח חובה עבור נהג חדש

עלות ביטוח חובה, באופן עקרוני, נקבעת על פי מדדים מסוימים. המדינה מחייבת לרכוש אותו אך היא מגבילה את חברות הביטוח בסכום מקסימאלי ומינימלי שהן יכולות לגבות עבורו. הן פועלות על פי שני פרמטרים עיקריים המשפיעים על התמחור של הפוליסה. אביזרי הבטיחות של הרכב וההיסטוריה של המבוטח והנהגים המשתמשים ברכב.

במקרה של נהג חדש וצעיר, אזי שבאופן טבעי יש לפרמטר זה השפעה על העלויות של ביטוח חובה, והן יכולות להיות גבוהות יותר כתוצאה מכך. נהג חדש, חסר ניסיון, מהווה סיכון גבוה יותר מאשר נהגים ותיקים עם ניסיון. לכן, הורים שרוצים לרכוש רכב לילדיהם ולעשות לו ביטוח חובה צריכים לקחת את זה בחשבון.

איך אפשר להתמודד עם העלויות בצורה נכונה

אופציה אחת להתמודד עם העלויות בצורה נכונה, היא לנסות ולצמצם עד כמה שאפשר את ההשפעה של הרכב על התמחור. קרי לרכוש לילד רכב מאובזר ובטוח, שיכול לצמצם את הסיכון שחברת הביטוח לוקחת על עצמה.

אופציה שנייה, להשתמש במנגנון של השוואת מחירים באתר של Wobi, בשביל לראות מה כל חברה מציעה, להשוות ואז להחליט איזו הצעה הכי משתלמת. זה יכול לעזור במידה ניכרת בהפחתת עלויות ורכישת פוליסה במחיר משתלם.

 ביטוח

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דילוג לתוכן