מדריך חברות האשראי בישראל

טעויות פיננסיות נפוצות והמכנה המשותף של כולן

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

VISA

במסע של ניהול כספים אישי, מלכודות נפוצות לעיתים קרובות מעכבות אנשים מלהשיג את יעדיהם הפיננסיים.

שגיאות אלו נעות מהזמנת כרטיסי אשראי לא מועילים – כמו קאקבק או כרטייסים לטסים תכופים – ועד להרגלי חיסכון לא מספקים. למרות שטעויות אלו שונות באופיים, יש להן מכנה משותף: חוסר אוריינות פיננסית ומודעות.

שימוש בכרטיסי אשראי "רגילים"

כרטיס האשראי שלכם רק מאפשר לכם למשוך כסף, לבצע עסקאות ומדי פעם – להזמין כרטיסים מוזלים לקולנוע? זה לא מספיק. כיום, התחרות העזה בשוק האשראי מביאה להצעות מדהימות לצרכנים.

אל תסתפקו בכרטיסי אשראי בסיסיים שאינם מציעים תגמולים, החזר כספי או הטבות אחרות שיכולות לחסוך כסף בטווח הארוך. טעות זו פירושה החמצת חיסכון פוטנציאלי ברכישות יומיומיות. הפתרון פשוט: חפשו כרטיס אשראי שמציע תגמולים התואמים את דפוסי ההוצאות שלכם, כגון קאשבק או נקודות לטיסות. גישה פרואקטיבית זו מבטיחה שכל שקל שאתם מוציאים עובד קשה יותר עבורכם.

ניהול לא נכון של מינוס

טעות נפוצה נוספת היא חוסר תגובה למינוס בבנק, במקום לחפש אפשרות הלוואה משתלמת יותר. מינוס הוא בדיוק זה – הלוואה, ובדרך כלל עם ריבית גבוהה מאוד. אלטרנטיבה בריאה יותר מבחינה כלכלית היא לקיחת הלוואה לכל מטרה בריבית נמוכה יותר, שיכולה לסגור את החוב הקיים ולהחליף אותה בהתחייבות קלה יותר לניהול. גישה זו לא רק חוסכת כסף בריבית אלא גם עוזרת לייעל את ההתנהלות הכספית.

חוסר מודעות לביטוח

אנשים רבים רוכשים ביטוח מבלי לבדוק לעומק את הכיסויים, ההגבלת, ההרחבות וכו', או משלמים על פוליסות ביטוח חופפות מבלי לשים לב לכך. חוסר מודעות בתחום הזה עלול להוביל להשלכות כספיות קטסטרופליות במקרה של תקרית בלתי צפויה, או להיפך, להוצאה לא נדרשת באופן שוטף.

כדי להימנע מהמלכודות הללו, חיוני לבדוק באופן קבוע את פוליסות הביטוח כדי להבטיח שהן מספקות כיסוי הולם לצרכים הנוכחיים, ללא יתירות. התייעצות עם יועץ פיננסי או שימוש בכלים מקוונים להשוואת אפשרויות ביטוח יכולים לספק בהירות ולהבטיח שאתם לא מבוטחים בחסר או יתר על המידה.

חוסר חיסכון והשקעה

אולי השגיאה הקריטית ביותר במימון אישי היא אי חסכון והשקעה לעתיד. אנשים רבים מתעלמים מכוחה של ריבית דריבית, לא משקיעים את כספם, או לא חושבים מספיק על חיסכון פנסיוני. זה יכול להשפיע קשות על רמת הביטחון הפיננסי לטווח ארוך. כדאי להתחיל לחסוך מוקדם, אפילו בסכומים קטנים, ולבצע השקעה עקבית בנכסים מגוונים.

המכנה המשותף: חוסר אוריינות פיננסית

הגורם הבסיסי בכל הטעויות הפיננסיות הללו הוא חוסר אוריינות פיננסית. ללא הבנה בסיסית של עקרונות פיננסיים והיכולת ליישם אותם על החלטות יומיומיות, אנשים נוטים יותר לעשות בחירות שעלולות להשפיע לרעה על בריאותם הכלכלית. אי אפשר להפריז בחשיבותו של חינוך פיננסי, שמסמיך אנשים לקבל החלטות מושכלות, להכיר במוצרים פיננסיים מועילים ולהבין את ההשלכות של פעולותיהם הפיננסיות.

VISA

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דילוג לתוכן